KONST / Litografier / Litografi 8023522
nr 802 3522
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Litografi, Evy Låås (1923-1999), 73/360, signerad. -77, motivets mått: 55x57
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 januari 2013
kl 19:57:09
19/1 15:02:22
350 kr
21/1 18:16:07
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås